top of page

Benmari Kullanim Talimati

Kullanım Şekli:

 

·        Tarafınıza verilmiş ya da elinizde olan benmari yi en iyi şekilde kullanmak için yapılması gerekenler oldukça basittir;

·   Öncelikle Küvetler çıkarılır.

·        Küvetlerin içerisine yeterince su doldurulup, küvetler yerine yerleştirilir. Su miktarı gastronom küvetlere alttan bir parmak kalınlığında temas edecek seviyede olmalıdır.  Su miktarı her seferinde kontrol edilerek takviye edilmelidir.

·        Elektrik fişi prize takılır.

·        Derece ayarlanır (90derece) ve çalıştırma düğmesine basılır.

·        Suyun ısınması beklenir.

·        Su tamamen ısınmadan yemekler içerisine koyulmamalıdır.

·        Suyun tamamen ısınmasına takriben küvetler benmariye yerleştirilir.

·        Benmariye konulan yemekler maksimum 4 saat içerisinde servisten kaldırılmış olması gerekmektedir. Ör: Saat 10.00 de ana yemekler ve çorbalar yerleştirildi, 14.00’da servisten kaldırılmalıdır.

·        Yemeklerin tam anlamı ile ısınması için 15 dakika ya da yarım saat aralıklarla karıştırılması gerekmektedir.

·        Bulgur, makarna, mantı, börek vb. hamur ürünleri benmari içerisinde maksimum 3 saat bekletilmelidir. Ör: 11.00’da benmariye yerleştirilip, 14.00’da kaldırılmalıdır. Bu süre esnasında ürünlerin karıştırılması çok önemlidir.

·        Yoğun kıvamlı çorbalar, benmaride yarım saat ısınma işleminde sonra çözülmemişse, 1 ya da 2 sıcak çay bardağı su eklenip karıştırılmalıdır.

·        Yemekleri pişirme esnasında gıdaya nüfus eden yağ, taşıma ve dinlendirme esnasında ortaya çıkacaktır. Bu yağlar servis esnasından önce yüzeyden toplanarak bertaraf edilmelidir.

·        Yemek dağıtım işi bittikten sonra fiş çekilir. Benmari maksimum 4,5 saat açık kalmalıdır.

·        Benmari, haftada bir içerisinde ki su boşaltılarak kireç sökücü temizlik maddesi ile temizlenmelidir. Aksi takdirde rezistans patlamalarına, elektrik kaçaklarına, fazla elektrik sarfiyatına ve zamansız şekilde bozulmalara sebebiyet verebilir. Bu sebeple benmari kullanim talimati hepimiz için oldukça önemlidir.

 

Unutulmamalıdır ki; alınan hizmetin en iyi hali ile sunulması için, yukarıda belirtilen koşulların mutlak suretle takibi yapılıp, kontrolleri sağlanmalıdır.

 

Tarafınıza teslim edilen yemeklerin, teslim esnasında kontrolü sağlanmalı, olası bir sorun anında, ivedilikle tarafımıza bildirilmelidir. Geç haber verilen sorunlara aksiyon alabilme hızımız düşük olacağı için, hizmet kalitesi doğru oranda etkilenecektir. Bu sebeple yemek teslimi esnasında, tarafınıza teslim edilen ürünlerin tatları, miktarı, doğruluğu, herhangi bir noksanlığı olmadığı kontrol edilerek yemekler kabul edilmelidir.

Hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.

Afiyet olsun😊Comments


Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page